ISA BROWN

 İSA Brown salma tavukçulukta kullanılan ırklar dan biri olup, yumurta rengi kahverengidir. Kahverengi yumurta kalitesini kanıtlamış olan Isa Brown ırkı, maksimum yumurta ağırlığı ve kütlesi ile ön plana çıkmaktadır. Yüksek ve sürekli pik verimi dikkat çeken özellikleridir. Yumurta kabuk kalitesi ve yem tüketiminde gösterdiği düşük tüketim daha çok tercih edilme nedenidir. Üniform koyuluktaki yumurta rengi ve kafes şartları için ideal yapısı Isa Brown ırkını güçlü kılan özellikleri oluşturmaktadır.

Yumurtaya 16/18 haftalık iken yumurtaya girmeye başlar, ancak salma tavukçuluk da yumurtaya giriş 19/20 haftalığı bulabilmektedir. Isa Brown tavuk salma tavukçuluk da 270/300 adet arası yumurta verimi vermektedir. Yıllık ortalama yumurta verimi 275 ile 300 adettir. Günlük yem tüketimleri 100/110 gr dır. Isa Brown ile Lohman Brown tavuklar çok benzerlik göstermektedirler.

Bu, adres ve telefon numarası gibi temel iletişim bilgilerinin olduğu bir sayfadır. Ayrıca bir iletişim formu eklemek için bir eklenti de deneyebilirsiniz.